Cvičit doma nebo raději ve fit centru?

12.01.2017

Cvičení doma zní rozhodně fajn, není však vždy ideálním řešením pro většinu z nás. Záleží také na možnostech, zkušenost a naší povaze.
Pokud patříte mezi ty, kteří mají silnou vůli, vědí jak na techniku cviků a nevadí vám samota, pak je cvičení doma pro vás to pravé. Na druhou stranu byste doma mohli ztrácet motivaci a pak pro vás může být těžké se přinutit cvičit opravdu intenzivně, aniž byste nezkontrolovali FB, či neodepsali na smsku. Další nevýhoda je pro začátečníky, kteří se ve cvičení teprve hledají a nevědí jak na techniku cviků či nemají jeho dostatečný zásobník. Je dobré si také ujasnit, které svaly posilovat a které spíše protahovat. Důležité je při cvičení postupovat ve správném pořadí a ujasnit si, jak správně dýchat. Doma jste také omezeni v tom co dělat a vyžaduje to trochu větší kreativitu. Ve fitness centrech plných strojů si můžete přeci jen vybrat z více možností, jak určitou partii procvičit.
Pokud ale nemáte fit centrum pár kroků od domova či práce, může být trochu časově náročné do posilovny vůbec zavítat. K tomu členství v takovém fitku něco stojí a teď po svátcích se určitě hodí každá koruna. Navíc doma si můžete zacvičit kdykoliv budete chtít a nejste omezeni žádnou otevírací dobou. Jedna z dalších a pro někoho možná zásadních výhod je soukromí. Ne každý se mezi lidmi může cítit dobře a tak si zcela sami a soustředění na své tělo zacvičí raději doma. Byli bychom tu ale dlouho, kdybychom měli vyjmenovat další výhody a nevýhody cvičení doma. Z obou můžete získat to nejlepší, a pokud si například 2x týdně zacvičíte doma sami a jednou zajdete do fitness centra s kamarádkou, tak určitě neprohloupíte.
Zásobníky cviků můžete doplnit jakýmkoliv cvičebním DVD či se inspirovat na internetu, kde najdete celou řadu programů včetně vysvětlení techniky cviků. Nejjednodušší variantou bude pro vás ale zcela jistě zakoupení si voucheru v naší poradně, kde vám poradíme nejen s pohybem, ale také se stravou:-)

Stále si nevíte rady jak cvičit a nechce se Vám vyhazovat peníze za fitcentrum či hledat po internetu? Objednejte si konzultaci v MOVEAT, Nutriční a sportovní poradně a náš tým Vám pomůže sestavit cvičební plán.