Jak vypadá vtupní konzultace?

Rozhodně se není čeho bát :-). Naším hlavním cílem je Váš komfort. Při prvním rozhovoru se snažíme získat co nejvíce informací o Vašich stravovacích návycích, jídelním a pitném režimu, pohybových aktivitách. Důležité budou pro nás informace o Vašem zdravotním stavu, tyto informace jsou nezbytné, abychom Vám naše doporučení co nejlépe "ušili na míru". Samozřejmostí je mlčenlivost a ochrana osobních údajů. Společně probereme i Vaši motivaci ke změně životního stylu.

V další části konzultace Vás zvážíme, změříme Vaší výšku a vyhodnotíme složení těla pomocí bioimpedančního přístroje Tanita. Vyhodnocení složení těla není bolestivé vyšetření, přístroj se podobá klasické osobní váze - jen je o něco "chytřejší" a kromě hmotnosti poskytne i údaje např. o množství tuku v těle. Kromě toho změříme i obvod pasu či břicha pomocí klasického krejčovského metru.

Cílem první konzultace je tedy získat co nejvíce informací od Vás klientů, které můžeme zpracovat a následně adekvátně doporučit úpravy jídelního či pohybového režimu.

V závěru první konzultace se tedy společně domluvíme na dalším postupu - výběru vhodného programu, případně na další konzultaci, kdy se již budeme věnovat konkrétním změnám v jídelním či pohybovém režimu.

Při konzultaci pohybové aktivity budete v péči sportovní trenérky. Z její strany budou důležité informace o Vaší dosavadní pohybové aktivitě - o druhu, frekvenci či délky pohybové aktivity. Nezapomeňte, že i každodenní pohyb se počítá, tzn. chůze do zaměstnání/školy, ...

Provede Vás základy správného dýchání při pohybové aktivitě, objasní Vám důležitost sledování tepové frekvence, ....